Dánsko porazili Jižní Afrika 1-0 v mužském olympijského fotbalového turnaje na Garrincha Stadium Mane.

První bodování šance zápasu šel do Jižní Afriky v 8. minutě. Dárkový Motupa obdržel kříž uvnitř krabice a vzal kop, ale brankář Dánsko Jeppe Hojbjerg udělal potápění ušetřit Fotbalové Dresy Dánsko Euro 2016 levně.

Dánsko a Jižní Afrika si vyměnili výborných šancí v blízkosti 30-minutové touto hranicí, ale oba týmy přišel prázdný. Jihoafrické republiky Motupa byl výstřel zasáhl od pohromy a dánský Lasse Vibe měl jeho střelu uložili podle JAR brankář Itumeleng Khune.

V 40. minutě, Jižní Afrika zasáhla břevna podruhé. Tentokrát se kapitán Keagan Dolly zasáhl Long Range výstřel, který zasáhl mimo stolařství Fotbalové Dresy Pro Děti.